Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mustang

17. 1. 2013

 

Mustang

TĚLESNÉ ROZMĚRYObrazek
Výška:až 1,4 m v kohoutku

ROZMNOŽOVÁNÍ

Pohlavní dospělost:ve 3 letech

Doba páření:duben až červen

Délka březosti:11 měsíců

Počet mláďat:obvykle 1,někdy 2

Původ

Původ zdivočelého amerockého koně je velmi složitý.Základem byli španělští koně,jako ušlechtilé typy andaluských koní a orientálních koní,tak i španělští poníci a jejich kříženci .Uprchlí nebo opuštění španělští koně vytvořili na pláních,na jihozápadě USA obrovská stáda.S přibývajícími osadníky přicházeli i koně anglického,francouského a severského původu a v některých oblastech ovlivňovali značně ráz mustangů.Čistý španělský typ se pomalu vytrácel.Na počátku 20.století žilo v USA přes milion zdivočelých koní.Byli soustavně a surově vybíjeni.V 70. letech musely úřady přistoupit k jejich ochraně. Mustang španělského typu je statný kůň.Mývá dlouhou,výraznou ,někdy i těžkou hlavu ,bohatou hřívu a ocas a nápadně pohyblivé uši.Kohoutek je málo výrazný,hřbet spíš rovný,ocas nízko nasazený.Kůň má silné valstvo,pevné suché nohy a velmi odolná ,tvrdá kopyta ,nepotřebují podkovy.

ZPŮSOB ŽIVOTA

Chování:společenský,žije zpravidla v malých stádech

Potrava:
tráva a listy
Obrazek
Délka života:až 20 let

PŘÍBUZNÉ DRUHY

Mustang (divoký kůň) je příbuzný

ostatních ras koní

VÝSKYT:
Dnes jen řídce obývá odlehlé oblasti devíti států na západě USA

Historie: Název "mustang" pochází ze starého španělského slova "mestengo", což znamená cizinec. Mustangové jsou potomci španělských koní, kteří byli před 400 lety španělskými dobyvateli dovezeni do Ameriky.
Popis: Život mustangů ve volné přírodě vedl ke vzniku odolného a silného typu koně, který vydrží prudké mrazy i velká horka s minimálním dostatkem vody. Je to houževnatý kůň a měří 134-155 cm. Má spíše malou a pěkně tvarovanou hlavu s výraznýma očima a velkými nozdrami.Zdomácnělí mustangové jsou často dobrými jezdeckými koňmi. Díky jejich vrozené odolnosti a přizpůsobivosti se hodí na vytrvalost, jízdu do terénu, ale i pro práci při chovu dobytka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

How to Train a Wild Mustang Horse thumbnail

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

FotoalbumArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50621
Měsíc: 618
Den: 20